КЊИЖЕВНА НЕДЕЉА

Овог пролећа у нашој школи је реализована трећа Књижевна недеља. Идејни творац пројекта, наставница српског језика, Ивана Стојић, смислила је занимљив програм и дружили смо се са занимљивим гостима – писцима, професорима и ученицима. Књижевна недеља је почела 19.априла, а завршила се 25.априла. Књижевник, гост  из Новог Сада, угледни песник Мирослав Алексић отворио је Књижевну недељу. Одржане су и две радионице, које је предводио педагог наше школе, Тијана Ђокић. Завршни део овогодишње Књижевне недеље био је посвећен наставницима узорима, који такође пишу. Професорке књижевности Оливера Ђерић и Александра Љубисављевић из ТТПС „Деспот Ђурађ“ дошле су са својим ученицама, младим писцима. Дружење је протекло песнички, а било је речи и о упису у средњу школу, па су осмаци имали занимљива питања како упућена професоркама, тако и ученицама средњошколкама.

Тим програмом је завршена пролећна Књижевна недеља, али не и последња ове године. Наставница Ивана је најавила да ће убудуће у нашој школи бити две годишње и неизмерно се зхвалила колегама на присуству, подршци и учешћу. Пуног срца, све заједно чекамо нове писце на јесен.

Живела књижевност!!!!