ЕВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН (ЕССД)

ЕССД је паневропска иницијатива чији је главни циљ промоција физичке активности на међународном нивоу и укључивање што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања.

СРПСКИ САВЕЗ ПРОФЕСОРА ФИЗИЧКОГ ВАСПИТАЊА И СПОРТА  у сарадњи са EUPEA-European Physical Education Association, уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, спроводи пројекат који је ове године по први пут успешно реализован и у нашој школи ОШ ,,Доситеј Обрадовић“ Враново. Руководилац програма је наставница физичког и здравственог васпитања Биљана Живковић у сарадњи и уз подршку директора школе и свих запослених.

30.септембра 2022.године, наша школа је подржала и узела учешће у Европском школском спортском дану. Наставница физичког и здравственог васпитања Биљана Живковић држала је часове на отвореном спортском терену, где су учествовали сви учеснници од 5-8.разреда, промовишући значај физичке активности за живот и здравље деце.

У току наставе организоване су и одржане вежбе са палицама, а након тога и такмичење у штафетним и елементарним играма.